Vefk

Vefk nedir sorusunun cevabını sayfamızda detaylı olarak anlattık. Vefk hazırlamak uzman kişiler tarafından yapılması gereken olumlu sonuçlar veren bir işlemdir. Bu işlemin ilk olarak ne zaman ve nasıl başladığı tam bilinmemekle beraber Arap kökenine dayandığı bilinmektir. Bizim kültürümüze de islamiyet öncesi dönemde girdiği düşünülmektedir. Vefk hazırlarken Kur’an-ı Kerimden ve Allah’ın isimlerinden yararlanılarak yapılmalıdır. Bu konuda çok fazla yanlış adım atıldığından dolayı ters tepmeler veya olumsuz sonuçlar meydana gelir.

Vefk Günah Mıdır ?

Dinimizde günah olarak kabul edilen işlemlerin başında Kara Büyüler gelir. Yapılması veya tercih edilmesi kesinlikle uygun değildir. Ancak vefk işlemleri farklıdır. Bu işlem yapılırken Ayetler ve dualar kullanılmalıdır. En önemlisi de Vefk hazırlanırken işleme göre Allah’ın isimlerinden birisi seçilir. Sessiz harflerinden ayrılır. Hazırlanan vefk kutucuklarına yerleştirilmelidir. Ebced hesabı da kullanır. Harfler ve harflere karşılık gelen sayılar yerlerine yazılmalıdır. Tüm bunlar dine uygun şekilde yapılacaktır. Bilinmelidir ki vefkler kesinlikle büyü değildir. Birbiri ile karıştırılmaması gerekir. İyi amaçlar için kullanılacak olan vefler sıkça tercih edilir. Büyüler gibi haram olarak nitelendirilmemelidir.

Fakat bilinmelidir ki Diyanet işleri bu durumu kötüye kullanıldığı için kesinlikle uygun olmadığını söyler. Çünkü bazı insanlar vefk yoluyla kendilerine koruyucu bir cin atanacağını düşünür. Bu tamamen yanlıştır. Vefkler etki alanı yüksek işlemdir. Fakat koruma olabilir. Bunun sebebi büyüye insanları yakıştırdığı içindir. Fakat vefk yapmak veya yaptırmak korkulacak bir durum değildir. Örneğin; Büyü yapmak kadar bozmakta haktır.

Vefk’in Faydaları Nelerdir ?

Duanın açamayacağı hiç bir kapı yoktur dünya üzerinde. Allah her zaman kullarının yanındadır. Fakat bazı durumlar vardır ki insanlar üzerine yapılan kötülükleri müdahale olmadan temizlemek mümkün değildir. Büyü yapmak haram olduğu gibi yapan ve bu yolu tercih eden çok fazla kişi vardır.   Bu gibi durumlardan korunmak için vefklere ihtiyaç duyulur. İslamiyette her şeyin bir karşılığı vardır. Vefk istismara açık bir konudur. Bu duruma dikkat etmek gerekir. Faydalarının bir kısmına bakacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz ;

 • Büyü bozma konusunda çok etkindir.
 • Musallat tedavisinde önemlidir.
 • Kısmet Açma.
 • Bereket duası.
 • Çiftler arasında muhabbet
 • Nazar çıkartmak için
 • Koruma amaçlı
 • Ev ve aile içinde ki huzursuzluk için

İnsanlar için sonuçları oldukça fazladır. Vefkler kullanım alanı çok geniş işlemlerdir.

Vefk Duası

Bu işlem hazırlanırken bir tablo oluşturulacaktır. Bu tablo kutucuklara bölünerek başlanır. Sayısal olarak karşılığı vardır. Örneğin; Üçlü bir karenin içinde dokuz adet, altılı bir karenin içinde otuz altı adet kutucuk bulunur. Bu kutucukların içi istenilen amaç için belirli bir sistem ile doldurulmalıdır. Örneğin; Niyet iyi olduğunda çift sayılar ve karşılığı olan harfler ilk olarak köşelere yazılarak başlanır. Vefkte ilerleyiş süreci amaca ve niyete göre seçilecektir. Bu işlem için sadece dualar ve ayetler kullanılmalıdır. Fakat tek bir dua veya tek bir hadis değildir.

Amaca ve niyete göre değişeceği için söylenilecek tek bir dua, hadis veya ayet tamamen yanlış yönlendirmeye sebebiyet verebilir. Tek ve değişmeyen durum Allah’ın isimlerin bir tanesi her vefkte önder olarak seçilir. Bu konu ile alakalı en net bilgi bu olacaktır. Diğer bilgiler yanlış yönlendirme olur ve evde insanların denemesine olanak sağlar. Bu işlemler en ufağından en büyüğüne kesinlikle evde yapılması uygun değildir. Konu ile alakalı olarak kesinlikle bir uzman medyum hocadan destek alınması gerekir.

Vefk Yapan Hoca

Hocaların hepsi bu işlemi yaparlar. Fakat önemli olan iyi amaçlar için kullanılmasıdır. Hocaların büyük bir kısmı bu konuyu iyi amaçlar ve insanlara yardımcı olmak niyeti ile kullanırlar. Ancak ufak bir kısmı ellerini kirletmekten korkmadıkları için art niyetli olarak kullanırlar. Konu ile alakalı olarak hocaya başvurduğunuz zaman detaylı olarak sizlere bilgi vereceklerdir. Hocalar bu işlem için detaylı bilgi isteyecektir sizlerden. Bu konuda şeffaf olmanız önemli. Yapılacak işlem belirlendiğinde gerekli bir takım malzemeler vardır. Bunların detaylarını sizlerle hoca paylaşacaktır. Bu tarz işlemlerde önemli olan doğru ve size güven veren kişi ile çalışmaktır.

Vefk Yaparken Kullanılması Gereken Malzemeler

Bu süreç kısaca anlatılsa da çok detaylı ve zaman isteyen bir süredir. Belirli bir zaman ve uğraş ister bu süreçte sabırlı olmak önemlidir. Etkisi keskin olduğu kadar işleyiş ve tesir süresi büyüye göre daha yavaştır. Kullanılması gereken malzemeler işlemin niyetine göre detaylandırılacaktır. Bunu çalışma yapacağınız hoca sizlere söyleyecektir. Fakat bizler bu konuda bir kaç örnek vereceğiz. Bilgilendirmek amaçlı. Örneğin; Vefk hazırlanırken mürekkep misk ve safran gülsuyu kullanılan malzemeler arasındadır. Mürekkebin içine safran ezilmesi ile yazıma başlanır. Ancak bazı durumlarda bakır, demir, taş, cam, altın vb. gibi başka materyallerin üzerine de yazılabilir. Önemli olan İşlemin yapılacağı malzemenin temiz, yeni ve ilk defa bu işlem için kullanılacak olmasıdır. İşlemin detayları çok fazladır. Biz kısaca anlattık. Detaylı tam bilgiyi işlem yapacağınız hocadan alabilirsiniz.

One thought on “Vefk

 • Eylül 5, 2022 tarihinde, saat 3:08 am
  Permalink

  işyerindeki bereketsizlik neye elimi atsam kurutma şanssızlık kısmetsizlik bu konularda uzun süredir sıkıntı yaşıyordum ben bu konuda internette araştırıp en son medyum sevilay hocada karar kıldım hiç inanmazdım böyle şeylere son bir umut rızık açma kısmet açma vefki yaptık kendisiyle 1-40 gün süre verdi ve 2. haftada zaten etkilerini görmeye başladım anladımki derdini söylemeyen derman bulamıyor işin ehline danışmak lazım allah razı olsun sevilay hocadan

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir