Vefk Nedir ?

Vefk nedir sorusunun cevabı senelerdir net olarak anlaşılmamıştır. Vefkler islamiyet öncesi dönemden beridir insanların hayatındadır. İlk olarak Araplar da görüldüğü düşünülmektedir. Fakat bizlere ne şekilde geçtiği ile alakalı olarak net bir bilgi yoktur. Eski dönemlerde vefk konusunda bir çok kitap ve eser kaleme alınmıştır. Ancak Vefkler büyü olarak düşünülmemelidir. Daha çok yön vericidir. Bu yazımızda merak ettiğiniz tüm detayları ile vefk konusunu anlatacağız.

Vefk Nasıl Yapılmalıdır ?

Vefk kelime anlamı olarak uyum, münasip anlamına gelmektedir. Harf ve sayılar kullanılarak hazırlanır. Öncelikle vefk hazırlarken belirleyici seçilir. Bu özellikle  Allah’ın isimlerinden birisi olur. Belirleyici olarak seçilen isim sessiz harflerinden ayrılarak kalan kısmı vefkin üst bölmelerine yerleşir. Daha sonra sütun kaydırarak bu işlem devam eder. Ebced hesabı yapılır. Bu yönteme ‘el-vefku’l harfi adı verilir. İşlem de Harflerin ve sayıların tılsımlı olduğuna inanılır. İşlemin detayına göre bir tablo oluşur. Tek çeşit değildir. Seçilen ve yapılması planlanan işleme göre tablo boyut kazanır. Bu boyutlar örneğin; 3×3, 4×4,5×5,6×6…. gibi değişkenlik gösteren kutulardan oluşur. Belirli zaman ve günlerde bu kutulara sayılar, sayıların karşılığı olan harfler yazılır. Ebced hesabı karşılığı karelere harfler yazılacaktır. Bu işlemin gizli bir gücü ortaya çıkardığına inanırlar. Fakat bu süreci medyum hoca takip edecektir. Tüm detaylara hakim olan odur. Sonuç olarak Bu konuda sorularınızı hocamıza iletebilirsiniz.

Vefk Nedir ?Ne İşe Yarar ?

Bu işlem uzun yıllardır vardır. Sürecin sonunun tılsımlı ve sihirli olduğu düşünülür. Vefkler her işlem de kullanılmaya uygundur. Ancak bu süreci medyum hocalar belirler. Ancak Vefklerin tek başlarına kullanıldığı alanlar rahmani işlemlerdir. Örneğin ;

  • Büyü Bozma
  • Bağlama İşlemi
  • Eşler Arasında Sıcaklık Terkibi
  • Çiftler Arasında Sıcaklık Terkibi
  • Kısmet Açma
  • Nazar İşlemleri
  • Rızık Açma
  • Hastalıklara Karşı ancak ruhsal olanları
  • Cin Musallatı Tedavisi
  • Bereket Ve Aile İçi Huzur gibi niyeti hasıl olan işlemler üzerinde sadece vefkler etkili olacaktır. Fakat bu işlemleri ve hazırlanma sürecini medyum hocalar takip eder. Fayda almak istediğiniz işlemlerde bu yola uzman bir medyum hocadan destek alarak başvurabilirsiniz. Sonuç olarak doğru yolu sizlere gösterecek olan medyum hocalardır.

Vefk İlmi Nedir ?

Kökeni çok uzun zamanlar öncesine dayanmaktadır. İslam dünyasında yüzyıllardır yeri vardır. Bu süreç boyunca insanlara fayda sağlamak amacı ile kullanılmıştır. Hocalar bu yolu sıklıkla tercih ederler. Havas ilmi kullanılarak hazırlanır. Ancak İlim sahibi kişilerce yapılabilir. Bu yolda hocalar kendilerine önder olarak Kur’an-ı Kerim’i kendilerine önder alırlar. Başlıca kullanılan sureleri vardır. Kesik tekil harfler olarak ifade edilen harfler kullanılır. Ancak Detayları ve süreci oldukça karışık ve uzun bir süreçtir. Fakat bu süreç medyum hocalar tarafından kolay atlatılır. Çünkü işleri budur. Vefk yapılırken dini kurallara uygun hareket edilmelidir. Bu noktada yazılacak her bir harf veya rakamın bir zamanı vardır. Asla art arda tek bir günde yazılmazlar. Bu ilmi kullanmak için matematik, astroloji, ebced hesabı ve havas ilmi bilinmelidir. O yüzden çok kolay bir işlem değildir.

Vefk Duası

Uzun yıllardır alimler tarafından kullanılan bu yöntem her zaman merak edilmiştir. Bu konuda önder her zaman Kur’an dır. Vefk hazırlamak için Allah’ın isimlerinden bir tanesi seçilerek bu şekilde başlanacaktır. Sessiz harfleri çıkartılır ve en başa yazılır. Süreç başlamış olur. Bu konuda bazı dualar işleme özel şekilde kullanılır. Bunların detayları medyum hocalar tarafından bilinmektedir. Sebebi ise her işlem farklı bir yol izlenerek yapılmalıdır. Sayılar ve harfler kurala göre kutucuklara yazılmalıdır. Duaları ile beraber. Özel dualar ve tılsımlar ile hazırlanan bu işlemler sonuç bakımından da etkilidir. Bir çok kişi bu durumu evde denemeye çalıştığı için dua ve detayları tam anlamıyla paylaşmıyoruz. Yukarı da belirtildiği gibi bir çok konuya hakim olmanız gerekmektedir. Kendiniz denediğinizde musallat dahil çok tehlikeli bir çok sonuç ile yüz yüze kalabilirsiniz. Sonuç olarak konu ile alakalı kesinlikle bir uzmana başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir