Şirinlik Duası

Şirinlik duası tüm dualar da olduğu gibi güçlü, etkili ve kudretli bir duadır. Dualar ve bu yolda atılan adımlar helaldir. Dua etmek yaradan a dilekte bulunmaktır. Şirinlik duası özel hayatta mutluluğu yakalamak için atılabilecek adımlar arasındadır. -Bu dua ile amaç kişinin sevdiklerinin gözüne daha şirin ve güzel gelmesini sağlamaktır.

    Şirinlik Duası Ne Amaçla Yapılmalıdır ?

Bu dua ile kişi herhangi bir kişiye daha güzel görünmeyi hedefler. Şirinlik duasında amaçlardan birisi de kişinin karşısına çıkabilecek diğer insanların nazarından veya kötü duygularından korunmaktır. Şirinlik duasından faydalanmak isteyen kişi tüm adımları gerçekleştirmelidir. Fakat önemli bir husus var ki dualar yaradan ile kulları arasındadır. Ancak bazı noktalarda destek alınması gerekir. Şirinlik duası kişiler için oldukça etkilidir. Bazı noktalarda duaların vefkler ile desteklenmesi gerekir bu zamanda hocalardan destek alınması gerekir. Bu işlemler rahmani işlemlerdir. Günah veya zor değildir. Önemli olan karar vermek.. Şirinlik duası kişiyi arzu ettiği hayta ve rahatlığa kavuşturmak için önemli bir adımdır.

Şirinlik duasının uzun yıllardır olumlu sonuçlar alarak kullanıldığını bilinmektedir. Aslında bu işlem zaman için de hocalar tarafından geliştirilmiştir. Bu işlem aileler arasında ki sevgisizlik için de kullanılır duruma gelmiştir. Oldukça etkili olan bu dua medyum hoca lar tarafından destekleme işlemi olarak ta kullanılır.

   Şirinlik Duası Etkileri Nelerdir ?

 • Şirinlik duası
 • Doğru adımlar atıldığında kısa zaman da etki eden bir işlemdir.
 • Aileler arasında ki sorunların çözümü için uygulanır.
 • Nazar için kullanılması uygundur.
 • Bu dua ile kişiler arzu ettikleri sevdikleri insanın gözün de güzel ve alımlı görünmeye başlayacaktır.

  Dua Okunurken Uyulması Gereken Önemli Kurallar

 1. Bu duayı okurken yapan kişi çok dikkatli olması gerekir. Bu işlem kesinlikle büyü değildir. Ancak sizleri bu konuda yanlış yönlendirmek isteyenler hakkında dikkatli olmak gerekir.
 2. Bu işlemlerin hepsinin yapılma şekli ve amaçları farklı olduğu gibi zamanları da farklıdır. Şirinlik duası abdest alınarak başlanır. Bu duayı okurken doğru zaman seher vaktidir. Bu işlemi uygulayacak kişilerin seher vaktinde uygulaması gerekir.
 3. Bu duayı okuyacak olan kişi Yaradan ile arasında kimse olmadan yaptığı için içten ve samimi olması en önemli etkilerdendir. Eğer bu duayı okuyacak kişi ben yapamazsam veya olmazsa gibi bir düşünce ile yola çıkarsa olmayacaktır.
 4. Şirinlik duasını okuyacak kişi bilmelidir ki niyet önemlidir. Dua ile Allah’a yakarışta bulunacak kişi iyi niyetler ile adım atmalıdır. Ancak bu yolda kendine bağlamak istediği kişinin bu duruma uygun olması gönlünün boş olması gerekir. Bu duayı okumak isteyen kişinin niyetinin para, hırs, evli olan kişiyi bağlamak gibi iyi dilek barındırmayan istekleri olmaması gerekir ters tepmeye sebep olur.
        Okuma Yöntemleri
 • Besmele
 • Ya Vecud esması – Meryem suresi
 • Ya Cami esması- Bakara Suresi
 • Ya Mucib Eması – Rum Suresi

Bu dualar seher vaktinde abdest alarak okunmalıdır. Tüm bu kurallar bu şekilde yerine getirilmelidir.  Fakat bilinmesi gereken en önemli detay şudur ki ; kişi bunu kendisi yaptığında ters tepme yaşanabilir. Bazı durumlarda vefk hazırlanması gerekir. Bu gibi durumlarda bir hocaya başvurmanız gerekir. Her konunun bir uzmanı vardır ancak sizlerde kendinizi de zora sokmadan konuyu uzmana anlatın ve daha detaylı bilgi edinin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.