Büyü Nedir ?

Büyü nedir sorusunun cevabı insanlık tarihi kadar eski bir geçmişi vardır. İlk olarak nerede ve nasıl kullanıldığı bilinmemekle beraber eski çağlarda çok tanrılı dinlere mensup insanlar isteklerini tanrılara iletmek amacı ile büyü ismi ile anılan sembollerle bir takım faaliyetlerde bulundukları bilinmektedir. Günümüzde büyü , bir çok şey gibi modern bilimlerin alanı dışında kalmakta veya varlığı ve yokluğu bugün için bilimsel tekniklerle ispat edilememektedir. Büyü toplumda insanların isteklerini yerine getirmek için iyi veya kötü niyetli olarak başvurdukları bir yöntemdir. İnsanlar arzularına giden yolda bir çok farklı yöntem denerler fakat çaresiz olduklarını hissettikleri noktada büyü yaptırmaya karar verirler. Örneğin bu yöntem ile sevdiği insanı kendine bağlama , evlilik , aşık etme, soğutma, ayırma, geri getirme, zarar verme gibi hayatı yönlendirmek amaçlı olan istekleri için bu yola başvururlar.

 Büyü Nedir ? Nasıl Yapılır?

Büyü uzun yıllardır insanların isteklerini elde etmek için uyguladıkları bir yöntemdir. Gerçekliği ve olumlu sonuçları kanıtlanmış olan bu yöntem kişilerin bu yola başvurması için önemli bir etkendir. Büyü yaptırarak arzularına ulaşmayı hedefleyen kişinin dikkat etmesi gereken önemli bir çok nokta vardır. Öncelikle büyü kesinlikle evde bu işte uzman olmayan kişiler tarafından yapılmamalıdır. İnternette konu ile alakalı hiçbir karşılığı olmayan tariflere ulaşılabilir. Bu sonucu zarar doğuracak yöntemler kesinlikle evde denenmemelidir. Büyüler yapımı oldukça hassas işlemlerdir. Sonuç olarak uzman medyum hocalar tarafından yapılmalıdır. Hayatın olağan akışı dışında bir arzusu olan kişi büyü yaptırma kararı verdikten sonra araştırma yapmalı ve kendisine en uygun güvenilir medyum ile çalışmaya başlamalıdır. Bu noktada medyum kişinin isteği doğrultusunda büyü yapımına başlar. Belirli bir zaman alacaktır bu işlemler. Yaptırılmak istenen işlemle alakalı merak edilen detayları uzman medyumlar büyü yaptıran kişiye aktaracaktır. Bu yola başvuran kişi sabırlı olmalıdır çünkü bu süreç yorucu olabilir. Sizi rahatlatacak olan medyumdur.

 BÜYÜ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Büyü doğaüstü varlıklardan destek alınarak veya doğada var olan gizli güçlere sihirli kelimelerle söz geçirerek yapılan işlemlerdir. Sihir yapmak veya yaptırmak insanlara doğaüstü bir çok kapı açabilir. Büyüler Asur ve Babil uygarlıklarında Ak büyüler ve kara Büyüler olarak ayrılmıştır. Bu çeşitlerden detaylı olarak bahsedelim.

Ak Büyü Nedir ?

Olumlu,  iyiliğe yönelik, şifa vermek üzere yapıldığı bilenen büyülerdir. Ak büyüler ile Kara büyüler arasında benzerlik yoktur. Niyet, amaç ,kullanılan malzemeler tamamen farklılık gösterir. Örneğin Ak büyülerde; ateş, altın, ayçiçeği, elmas, fasulye, fildişi, gümüş, horoz, elma, civa ,kurşun, kuşkonmaz, sarımsak, su, süt, sirke, tavuk, tuz, yumurta, zeytinyağı, portakal kullanıldığı gibi, Kara Büyülerde; ceset parçaları, idrar, kan, karga, kara kedi, kurbağa, kurt kanı, timsah dişleri, mezarlıktan toprak, kara tüy, yarasanın gözleri ve kanı kullanılmaktadır.

Kara Büyü Nedir ?

Kara büyüler kötü amaç için uygulanır. Burada amaç zarar vermektir. Kara büyüler sonuçları bakımından tehlikelidir. Bu işlemlerin sonuçlarının ölüme ve cinayete varma durumu vardır. Kara büyülerin M.Ö. ki dönemlerden itibaren yasaklandığı bilinmektedir. Hatta bu uygulamayı yapanlara bazı dönemlerde ölüm cezası verilmiştir. Bu yöntemler şeytanlarla , ölü ruhlarla yapılırlar. “ölü falı” bakmak kara büyülerde oldukça yaygın bir yöntemdir. Sonuç olarak kara büyülerin yapılması, yaptırılması, teşebbüs edilmesi kesinlikle kaçınılması gereken  bir durumdur.

Kırmızı Büyü Nedir ?

Kötü niyetli yapılan işlemlerdendir. Kara büyülerin çeşitleri arasında yer alır. Büyü literatüründe yer alan en tehlikeli büyüdür. Şeytanların ve ruhların büyüsüdür. Bu büyü ayinlerle yapılır ve ayin esnasında kaz kullanılır ve kurban kesilir. Büyünün kökeni Afrika totemlerinde bulunan bir inançtan beslenir. Ayinlerde danslar , müzik ve kurban kullanarak ölü ruhları harekete geçirmeyi amaçlarlar. Kırmızı Büyüler  Brezilya yerlilerinde de yaygındır. Cinsel anlamda yapılan erotizm temelli işlemlerdir. Bu işlemler artık günümüzde tercih edilmeyen işlemlerdir. sonuç olarak kesinlikle yapılmamalı ve tercih edilmemelidir.

Büyü nedir yaptıracak kişinin dikkat etmesi ve bilmesi  gerekenleri  yukarıda kısaca anlattık. Burada önemli olan uzman medyum ile çalışmak ve iyi bir niyetle yola çıkmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir