Bakım Nedir ?

Bakım nedir konusu hakkında çok fazla kirli bilgi var. Biz bu yazımız da bakım konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Öncelikle kelime anlamı ile başlayalım. Bakım; bir şeyin iyi durumda kalması veya daha da iyileştirilmesi için gösterilen özen demektir. Bu durum bizim işlemlerimizde bu şekildedir. Bir medyum hocaya başvurduğunuz zaman isteniz işlemin detayları ve var olan durumunuz ile alakalı olarak size bakım yapmak zorundadır. Yaptığı işin bir parçasıdır.

Bakım Nasıl Yapılır ?

İnsanlar hayatları boyunca bir çok dünyevi arzuya kapılırlar. Bunlardan bazıları iyi niyetli bazıları ise art niyetli olabilir. Bu konuda bir uzmandan yardım almaları gerekir. Kişilerin kendilerinin yaparak sonuç alabileceği durumlar değildir bunlar. Bir medyum hoca ile iletişim kurduğunuzda ilk olarak ne istediğiniz ve durumunuzu anlatmanızı isteyecektir. Daha sonra konu ile alakalı olarak ne yapabileceğini anlamak için bakım yapması gerekir. Bakımda isteğiniz olup olmayacağı veya olması için gerekli olan yol haritası belirlenecektir. Bakım yaparken bir takım bilgilerinizi izleyecektir. Bu durum normaldir. Bu işlem sonucunda işleminizin nasıl ilerleyeceği, kaç gün süreceği, sonuç kısmının nasıl olacağı belli olur. Bir kaç farklı bakım yöntemi mevcuttur. Her medyum hoca bağlı bulunduğu mezhep ve kabul ettiği dini gerekçelere göre yapar bakımı. Örneğin;
– Medyum hocalar cinler bakım yapabilir. Bu durum sizi ürkütmesin fal bakmıyorlar sonuçta. Ve cinlerle bakım yapılmasının kişiye asla zararı yoktur. Bu medyum hocalar kendi emirlerine aldıkları cinleri kullanırlar.
– Havas ilmi ile çalışma yapan hocalar yine bu ilmi kullanarak bakım yapabilir.
– Birde rabıta yöntemi ile bakım yapan hocalar vardır. Fakat bu yöntem kişinin sadece kendi ve Rabbi için ibadet etmesi anlamı da taşır. Rabıta hali dünyevi tüm işlerle bağlantıyı kesmek durumudur. O yüzden çok fazla bakımda kullanılmaz. Kullanılması da bazı kesimlerce doğru bulunmaz.
yukarıda belirtilen yöntemlerden her hangi biri ile bakım yapabilir. Burada amaç sizlere nasıl yardımcı olacaklarını bulmaktır. Fakat önemli bir durum vardır. Bu aşamaya geldiğiniz de yalan söylemeyin. Bakımda bu durum fark edilecektir. Bir çok medyum hoca bu süreçte yalanınızı yüzünüze vurmaz kendi tercihleri bu yöndedir. Ancak bazıları bu durumuna çok sinirlenirler. Sizler bu noktada şeffaf olun.

Bakım Nedir Neden Gerekli ?

Bakım nedir? Bu süreç işlem yapan uzman medyum için çok gereklidir. Çünkü nasıl yapacağını ne yapacağını bu şekilde anlar. Fakat bilinmelidir ki bakım kesinlikle fal değildir. Sadece işi gereği bakarlar fal gibi uzun uzun geçmiş gelecek anlatmazlar. Bu tarz bir isteğiniz var ise yıldız name baktırınız. Medyum hocalar bu durumu kendilerine yapılan saygısızlık olarak alırlar. Çünkü bu durum onların işine engel olacaktır. Bu süreç işlemin ilk ve en önemli adımıdır. Bu yol ile sizin için en doğru işlemi en temiz şekilde yapmayı hedeflerler. Toparlamak gerekirse bakım doğru işlem analizi için önemli bir yerdedir.

Bakım Yapmadan İşlem Yapılır Mı ?

Bu sorunun cevabı hayır olacaktır. Çünkü bakım medyum hocanın sizi gördüğü ve durumunuzu analiz ettiği andır. Örneğin; evli birine bağlama yapmak istiyorsunuz ve bunu başlangıçta medyum ile paylaşmadınız. Danışanın söylemlerime güvenerek işleme başlasa sonuç alınmaz ter tepme olur ve bu durum hocaya da zarar verir. Bakım ile gerçeği anlar ve ona göre hareket eder. Zaten bir çok gönül bağı olmayan işlemleri tercih etmez. Sonuç olarak bakım yapmadan işlem yapılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir